Реалії сучасного життя вимагають від людини постійного контактування з механізмами та приладами різних типів. Успішна професійна та практична діяльність людини неможлива без володіння певним обсягом знань з механіки. Тест "Техніка" є корисним як для виявлення професійно важливих якостей у технічних професіях, так і для вимірювання рівня практичності, спритності, кмітливості, спостережливості, пристосованості людини до предметного світу.
Інструкція: тест складається з 20 завдань, в яких потрібно розглянути пропоновану ситуацію та обрати одну правильну (найбільш влучну) відповідь.Обрану відповідь потрібно відмітити, натиснувши на кнопку поруч з нею.
На виконання тесту відводиться 20 хвилин.
Якщо ви впораєтеся з тестом достроково, це надасть вам додаткові бали. Перед початком роботи треба ознайомитись з прикладом завдання для впевненості у правильному розумінні інструкції.
Зразки завдань:
На малюнку умовно зображена людина, що своїм диханням створює тиск, дуючи в ріг, який з’єднано з трубкою з певною рідиною. Де А – атмосферний тиск, р – тиск, який створюється диханням, h, h1, h2 – висоти, d – густина рідини.
1 зразок. Визначте, чому дорівнює р?
А. А. Б. А∙d. В. А-h2∙d. Г. А+h∙d. Д. h1∙А.
Правильна відповідь – Г, тому, що згідно малюнку, тиск р перевищує атмосферний тиск А на величину добутку висоти зсуву рідини та густини рідини. Це принцип роботи U - образного манометра.
2 зразок. Визначте, яке твердження є вірним щодо величини тиску в точці N.
А. Тиск в точці N дорівнює тиску в точці М. Б. Тиск в точці N більше за тиск в точці М. В. Тиск в точці N менший за тиск в точці М. Г. Тиск в точці N дорівнює різниці тиску в точках L і М. Д. Тиск в точці N дорівнює тиску в точці L.
Правильна відповідь – А. Спробуйте самостійно пояснити відповідь.
Увага!!!
-- щоб почати тест, натисніть кнопку ВИКОНАТИ ТЕСТ після Регістрації. -- для завершення тесту натисніть кнопку ТЕСТ ЗАКІНЧЕНО в кінці сторінки проходження тесту. -- щоб переглянути інші тести, натисність кнопку ІНШІ ТЕСТИ внизу сторінки. -- нижче, при регістрації, вкажіть стать.
Регістрація:
ПІБ або ПСЕВДОНІМ та Стать Ч Ж
Завдання:
Залишилось сек.
Рис.1
На рис.1 схематично зображено політ літака, який скидає вантаж.
1. За якою траєкторією вантаж впаде з літака при попутному вітрі?
A. AG; Б. AF; В. AE; Г. AD; Д. АВ.
2. За якою траєкторією вантаж впаде з літака при зустрічному вітрі?
3. За якою траєкторією вантаж впаде з літака при відсутності вітру?
A. AG; Б. AF; В. AE; Г. AD; Д . АВ.
4. За якою траєкторією вантаж впаде з літака, якщо у верхніх шарах атмосфери дує зустрічний вітер, а у нижніх шарах атмосфери - попутний?
Рис.2
На рис.2 схематично зображена сцена у сучасному театрі. Частини сцени А і С – нерухомі, а частина В – рухається, як грамофонна платівка.
5. Виявіть, який із акторів на сцені рухається з максимальною швидкістю v?
А. 1 Б. 2 В. 3 Г. 4 Д. Неможливо визначити.
6. Виявіть, який із акторів на сцені рухається з мінімальною швидкістю?
7. Виявіть, який із акторів на сцені рухається з другою (від v) швидкістю?
8. Виявіть, який із акторів на сцені рухається з третьою (від v) швидкістю?
Рис.3.
На рис.3 зображено капелюх, який був розкручений і підкинутий вгору на 1,5 метра.
9. Яким чином упаде капелюх?
Неможливо визначити
А
Б
В
Г
Д
10. Яким чином упаде капелюх, якщо його не розкручували, а просто підкинули вгору на таку саму висоту?
Рис.4
На рис.4 зображено трубку АВ із відгалуженням CD та звуженням а. У відгалуження CD налита вода.
11. Що буде з водою у відгалуженні CD, якщо крізь основну трубку АВ пропустити струмінь повітря?
А. Вода підніметься ближче до звуження а й опуститься навпроти b. Б. Вода підніметься ближче до b й опуститься навпроти звуження а. В. Нічого не зміниться. Г. Рівень води рівномірно знизиться. Д. Трубка розірветься в місці «а».
12. Морозного сонячного дня на сніг виклали клаптики тканини – чорного, синього, світло-блакитного та білого кольору. Чи зміниться положення клаптиків тканини відносно рівня снігу до вечора?
А. Усі клаптики тканини заглибляться в сніг на однакову глибину. Б. Синій та чорний клаптики заглибляться у сніг, а білий та світло-блакитний залишаться на поверхні. В. Білий та світло-блакитний клаптики заглибляться у сніг, а синій та чорний залишаться на поверхні. Г. Білий та чорний клаптики заглибляться у сніг, а синій та світло-блакитний – залишаться на поверхні. Д. Нічого не зміниться.
13. Гасова лампа зазвичай має скляну колбу, яка знизу більш широка й округла, а зверху звужується у циліндр. Із зазначених нижче функцій, які виконує скляна колба в гасниці, знайдіть неправильний варіант.
А. Захист полум’я від вітру. Б. Підсилення притоку кисню. В. Збільшення яскравості полум’я. Г. Уповільнення процесу горіння. Д. Підсилення нагріву повітря навколо полум’я.
Рис.5
На рис.5 зображено два кавники.
14. До якого з кавників можна налити більше води?
А. До того, що ліворуч.. Б. До того, що праворуч. В. До обох кавників можна налити однакову кількість води. Г. До цих кавників узагалі не можна налити води. Д. Неможливо визначити.
15. За допомогою підйомного крана необхідно перенести 1 тонну заліза та 1 тонну деревини. Що потребує більшої роботи крана – перенесення 1 тонни заліза або 1 тонни деревини? (об’єм тонни заліза складає 1/8 м3, тонни деревини – 2 м3).
А. Тонну заліза. Б. Тонну деревини. В. В обох випадках кран має зробити однакову роботу. Г. Цього взагалі не можна зробити. Д. Неможливо визначити.
Рис.6
На рис. 6 зображені ваги, на чашах яких стоять два однакових відра, що до країв наповнені водою. В одному з відер плаває шматок дерева.
16. Яке відро переважить?
А. Те, що ліворуч. Б. Те, що праворуч. В. Чаші з відрами весь час хитатимуться. Г. Чаші з відрами залишаться у рівновазі. Д. Неможливо визначити.
17. Залізнична рейкова колія між Харковом та Києвом має восени довжину n метрів. Чи змінюється довжина рейок в інші пори року?
А. Улітку – збільшується, узимку – зменшується. Б. Улітку – зменшується, узимку – збільшується. В. Навесні – спочатку збільшується, а потім – зменшується.. Г. Упродовж року залишається незмінною. Д. Неможливо визначити.
Рис.7
На рис. 7 зображені два однакових за всіма характеристиками (крім кольору, який не впливає ніяким чином) візка, які стоять на рівній, гладенькій, довгій доріжці.
18. Лівий візок штовхнули праворуч так, що він їде зі швидкістю v та зіштовхується з візком праворуч. Що буде з візками після зіткнення?
А. Лівий візок зупиниться, а правий поїде праворуч зі швидкістю v. Б. Обидва візки зупиняться. В. Лівий візок поїде ліворуч зі швидкістю 1/2v, а правий – праворуч, теж зі швидкістю 1/2v. Г. Лівий візок поїде ліворуч зі швидкістю v, а правий не змінить свого положення. Д. Обидва візки поїдуть праворуч зі швидкістю 1/2 v.
Рис.8
На рис. 8 зображені два візка однакових за всіма, крім ваги, характеристиками (лівий візок у два рази важче ніж правий), які стоять на рівній, гладенькій, довгій доріжці. Візки зв’язані ниткою та між ними вставлена стиснута пружина.
19. Що буде з візками після того, як нитку перепалять?
А. Візки роз’їдуться у різні боки, причому лівий в два рази повільніше ніж правий. Б. Візки роз’їдуться у різні боки, причому лівий в два рази швидше ніж правий. В. Лівий візок залишиться на місці, а правий – поїде праворуч. Г. Правий візок залишиться на місці, а лівий – поїде ліворуч. Д. Обидва візки залишаться на місці. Рис.9
А. Візки роз’їдуться у різні боки, причому лівий в два рази повільніше ніж правий. Б. Візки роз’їдуться у різні боки, причому лівий в два рази швидше ніж правий. В. Лівий візок залишиться на місці, а правий – поїде праворуч. Г. Правий візок залишиться на місці, а лівий – поїде ліворуч. Д. Обидва візки залишаться на місці.
Рис.9
На рис. 9 зображені два візка, однакових за всіма характеристиками крім ваги (лівий візок у два рази важче ніж правий), які стоять на рівній, гладенькій, довгій доріжці.
20. Візок, що стояв праворуч штовхнули ліворуч так, що він набрав швидкість v. Що буде з візками після зіткнення?
А. Лівий візок поїде ліворуч зі швидкістю 2/3v, а правий – праворуч зі швидкістю1/3v. Б. Лівий візок поїде ліворуч зі швидкістю 1/3v, а правий поїде праворуч зі швидкістю 2/3v. В. Обидва візки поїдуть ліворуч зі швидкістю 1/2v. Г. Обидва візки зупиняться. Д. Візок, що стояв ліворуч, залишиться на місці, а правий поїде праворуч зі швидкістю v.