Лабораторні роботи з психодіагностики

( 2 Votes ) 

Тут представлені оновлені у 2014 році Лабораторні роботи. Повний перелік робот доступний у репозитарію університету за посиланням: Луценко О.Л. Практичні роботи з психодіагностики.

 

Лабораторна робота з психодіагностики №1 (2014 р., оновлена)

ТЕМА: ІДЕОГРАФІЧНІ МЕТОДИ В ПСИХОДІАГНОСТИЦІ. МЕТОД «АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ОСОБИСТОСТІ» А. БОЛДУІНА

Метод розроблений Болдуіном на основі аналізу листів однієї жінки на ім'я Джені (Baldwin, 1942). Предметом вивчення була індивідуальна структура її мислення, а саме, комплекси асоціацій. Який емоційний тон її листа, коли вона говорить про жінок, про гроші, про природу? Якщо вона розповідає про свого сина, про що ще згадується в цьому контексті? За допомогою цього методу, названого Болдуіном «Аналіз структури особистості», можна виявити низку цікавих особистісних феноменів, і він не вимагає залучення якихось середньогрупових показників.

Алгоритм виконання роботи:

1. Ознайомитися з запропонованою літературою.

2. Підібрати тексти для аналізу. Це мають бути інтернет-«пости» з соціальних мереж, тексти з блогів або електронні листи обсягом не менш 300 слів. 10 текстів. Особистість, яка написала листи/пости/блог, має бути Вам знайома (треба буде вказати стать, вік, рід зайнять).

3. Проаналізувати тексти листів/постів/блога за допомогою контент-аналізу з метою виявлення структури особистості досліджуваного.

4. Аналізувати частоту появи певних понять, слів, виразів, які свідчать по суттєві компоненти особистості, а потім ті категорії, які виявились найбільш часто згадуваними, аналізувати методом асоціацій – з якими іншими поняттями, словами, сферами життя ці ключові поняття частіше за все згадуються разом, у контексті.

5. Результати роботи оформити у вигляді психодіагностичного звіту з метою, задачами, описом досліджуваного, основними результатами (виявленою структурою особистості), висновками.

Література:

1. Оллпорт Гордон В. Общее и уникальное в психологии / Личность в психологии. – М.: КСП+, СПб.: Ювента, 1998. – С. 72-87.

2. Фрейджер Р., Фэйдимен Дж. Теории личности и личностный рост / Глава 28. Гордон Оллпорт и психология индивидуальности. Раздел: Пример морфогеничного подхода: «Письма Дженни». – 5-е изд., 2002.